Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Připomínáme si Den Země

Vloženo: 20. dubna 2017

Nedílnou součástí školního vzdělávacího programu je tématicky zaměřená výuka.
V těchto dnech nás čekají aktivity spojené s oslavami Dne Země.
Ve středu 19.4. byla škola svědkem hemžení zviřátet. Nebojte se, nemyslím tím, že by se v rozličné živočichy proměnily naše děti. Kdepak. V tělocvičně byla opravdová zvířátka: ježek, potkan, poštolka, sova pálená, výr, krajta, ale také šváb.
Samozřejmě, že nepřišla sama. Přivezla je dvojice mladých záchranářů z obory Žleby.  Přijeli nám  představit nejen živičichy samotné, ale hlavně jejich smysly. A my se mnohému přiučili. Nejen, že jsme poznali silné stránky těchto tvorů, ale víme také, co dělat a nebo nedělat, když na takové zvířátko narazíme ve volné přírodě. Jak můžeme pomoci, pokud je živočich zraněný, bezmocný. Možná, že i vám se bude někdy hodit Ondrovo telefonní číslo 723648124.
Pořad Smysly zvířat nás nadchnul, děkujeme.
A co se chystá ještě?
V pátek 21.4. si svátek planety připomeneme při výuce. Dokončíme plakáty a obrázky, které jsme začali vytvářet v hodinách výtvarné výchovy. Čeká nás také kvíz.
A zatím nanečisto, na chodbě školy, otevřeme Pěšinu bylin. Připravují ji pro nás čtvrťáci. Vzniká soubor naučných tabulek, které upozorňují na desítku docela obyčejných bylin, které rostou v okolí školy. Ta skutečná Pěšina bylin, která doplní Cestu stromů, tu jsme otevírali loni, bude otevřena, jen co se počasí umoudří a sluníčko prohřeje vzduch. Nebojte se, pozveme vás!
Nezapomněli jsme ani na tradiční velký úklid a očistu okolí školy od zbytečných odpadků. I tuhle aktivitu chystáme.
Termín vyhlásíme včas.
A teď už zbývá jen popřát. Tak tedy:"Všechno nejlepší, modrá planeto!"
 
 

Galerie