Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Projektové dny a výstava "Co se letos urodilo?!"

  • Mgr. Marie Nulíčková

Vloženo: 25. října 2022 v 13:56

Projektové dny jsou za námi.....

Probíhaly od 17.10. do 25.10.

....a my už známe odpověď na otázku, která byla i názvem naší společné výstavy, "Co se letos urodilo?!" Urodilo se mnohé.

Exponáty pro výstavku plodů a přírodnin nosili všichni.

O vernisáž výstavy se postarali druháci. Připraveno bylo malé pásmo veršů, říkadel a pranostik. Nechybělo občerstvení a přípitek, to aby se výstava vydařila. A protože pětka s třetí třídou nachystali také pozvánky a plakáty, věděla o výstavě také školka. Přišli se podívat a věříme, že se jim u nás ve škole líbilo.

Díky výstavce jsme procvičili veškeré smysly. Prohlédli jsme si tvary, osahali například strukturu ořechů, očichali voňavé kdoule, ochutnali, co bylo k ochutnání. Obohatili jsme si slovník o slova exponát, vernisáž, ale třeba také o slovo patizon. Názvy některých plodin umíme říci také anglicky.

Do projektových dnů věnovaných úrodě a podzimu se zapojili všichni. Úžasné bylo dopoledne s kvízem a hrami, které zorganizovali páťáci a trojka. První třída nás pobavila krásnou písničkou, kterou jsme se my ostatní marně snažili zazpívat, protože byla opravdu těžká.

Ještě máme v pracovních činnostech v plánu výrobu pexesa pro mateřskou školu. Tématem budou právě plody podzimu.

A kam se výstava poděla? Inu, některé exponáty jsme snědli, jiné, které podlehly zkáze, jsme odnesli do nádoby na bioodpad, kterou u školy máme. Učíme se totiž třídit nejen papír, plasty, ale také takzvaný bioodpad. Díky výstavce také víme, že naše zahrady a sady nabízí báječné dobroty, kterými můžeme nahradit mnohé cizokrajné ovoce, které k nám putuje i tisíce kilometrů.....

Těšíme se na další projektové dny.

Galerie