Návštěva u pana starosty

17. 4. 2024

Třetí a čtvrtý ročník na  návštěvě u pana starosty – 16.4.

V obci funguje obecní úřad. To my dobře víme.

Ale jak to tam chodí, v čem spočívá práce zastupitelů, zaměstnanců a jaké úkoly řeší přímo pan starosta? A kde se na úřadě vzal?

Tyto a ještě další otázky jsme pokládali panu starostovi Miroslavu Ptáčkovi při rozhovoru s ním.

Pozval nás do své kanceláře. Pozvání předcházela naše žádost o přijetí. Tu jsme odeslali v rámci výuky prostřednictvím emailové pošty a čekali jsme na odpověď.

Dočkali jsme se, a tak jsme mohli 16.4. dopoledne vyrazit za panem starostou na návštěvu do jeho kanceláře na Obecní úřad Červené Janovice.

Dočkali jsme se vřelého přijetí, cítili jsme se příjemně, vyprávění pana starosty nás zujalo, dostali jsme odpovědí na všechny otázky. Také jsme se nabídli, že se pokusíme pomocí letáčků oslovit občany a připomenout všem důležitost třídění odpadu a održování pořádku v okolí školy. A taky, že uspořádáme na konci školního roku znovu výtvarnou výstavu Na plotě.

Ještě společná fotografie, sladký dárek  a už se vracíme do školy.

Před školou  nás čekalo překvapení! Za panem starostou jsme totiž přišli také s dotazem, zda by bylo možné vylepšit stanoviště na odpad, které je u školy. A děje se. Když jsme se blížili ke škole, uviděli jsme stroje, jak se zakusují do plochy pod kontejnery.....Na nové podobě stanoviště už se pracuje.

A ještě něco. Cestou z kanceláře pana starosty jsme se zastavili také v klubovně svazu tělesně postižených, která je v budově úřadu. Pozdravili jsme se s členkami klubu a domluvili vzájemnou spolupráci.

Ale o tom až příště.

O setkání s panem starostou se dočtete také v příspěvcích žáků 3. ročníku, které najdete ve fotogalerii.