Návštěva z ciziny

13. 10. 2024

Umíš říct "gelato" anglicky?
Can you say "gelato" in English? A další otázky zněly od čtvrťáků a páťáků k milé návštěvě z ciziny. V pátek 11.10. naši školu navštívily dvě mladé cestovatelky, Juliana a Corinna, které strávily jako dobrovolnice 6 měsíců v malešovském ekocentru Divočina. Dívky se nám představily a povyprávěly nám spoustu zajímavostí o svých zemích i o sobě - Brazilka, která ráda hraje fotbal na pláži a přestěhovala se do Portugalska studovat psychologii, Italka, která projela  4000 km Evropou na kole,  hovoří 6 jazyky, včetně japonštiny. Obě byly moc milé a se zájmem odpovídaly na otázky dětí. Našim dětem, včetně prvňáčků, patří dík, že našly odvahu mezinárodní návštěvu oslovit, pozdravit, říci pár vět o sobě a vyptat se na to, co je zajímá. Třeba, zda umí říci zmrzlina (gelato) anglicky, promluvit v japonštině, nebo jestli jim chutná pivo. Zaznělo i pár italských vět, které jistě stály Toničku z 1.třídy dost odvahy. Na oplátku jsme si poslechli několik českých slov s italským přízvukem od Corinny. Doslova to u nás v pátek hýřilo jazyky!

Za zorganizování návštěvy děkujeme paní učitelce Šárce Mrňákové.