První společné PUTOVÁNÍ po okolí

30. 9. 2024

Při našem prvním putování nás doprovázel svatý Václav.

Opravdu!

Vyrazili jsme na trasu směr Katlov, kterou pro nás vyznačil 5. ročník pod vedením paní učitelky Zoubkové. Cestou jsme nacházeli lístečky s otázkami.          Při odpovídání na ně jsme se přenesli do doby svatého Václava. Netradičně, učením venku, jsme si připomněli tuto osobnost našich dějin a nadcházející státní svátek.  Prožili jsme prima den. Užitečně a společně.

....a ještě postřehy žáků .....

"V pátek jsme byli na Katlově. My páťáci jsme šli před 4.,3.,2.,1. třídou a schovávali jsme úkoly, které byly hlavně o svatém Václavovi (J. Suchánek)."

"Šli jsme na Katlov a hledali úkoly a taky páťáky a poklad...(J. Velát)."

"Ptali jsme se rybářů, jestli něco ulovili....(J. Chudoba)."

"Putování bylo skvělé, úkoly jsme schovali viditelně, ale skvěle. Bavilo mě to.....(K. Báča)."

"Páťáci šli první, protože nám dávali úkoly na cestu...Bíllá znamenalo úkol, červená znamenala cestu...(T. Mikšovská)."

"Bylo to zábavné...(L. Dynda)."

"1. - 4. ročník byl za námi. Potom, až byly děti u prolejzaček, jsme se schovali i s pokladem....(J. Batelka)."

"Plnili jsme úkoly o svatém Václavovi. Na konci jsme ještě hledali poklad (S. Seilerová)."

A teď ještě fotografie!

"Na konci jsme hráli fotbal...(J. Kruliš)."

"Cestou na Katlov jsme my páťáci dávali úkoly a schovávali se...(J. Matička)."

"V pátek jsme šli na Katlov. Cestou jsme plnili úkoly. Červený praporek znamenal cestu, bílý úkol. Úkoly se týkaly svatého Václava (P. Šanda)."

" V pátek jsme se školou byli na výletě a červené fáborky nám ukazovaly cestu, a když tam byl  bílý, tak tam někde byl úkol (A. Zdeněk)."

....a ještě fotografie.