Den Země

Vloženo: 22. dubna 2010

22. duben - Den Země A. Marušková

Den Země

Jako každoročně i letos proběhl u nás na škole projektový den s názvem Den Země.

Nejdříve jsme se shromáždili na besedě o odpadech, kam byl také pozván pan starosta.

Zopakovali jsme si téma - kam s odpady, proč třídit, atd. Besedou nás provázeli žáci 4.ročníku.

Pak také promluvil pan starosta o odpadech v obci a předal nám dárečky pro děti. Děkujeme.

Následovala hodina vyrábění z odpadových surovin. Na to se děti těšily.

Nechyběl ani úklid v okolí školy a nejstarší děti uklízely směrem na autobusovou zastávku.

Den jsme ukončili u nové vývěsní tabule v lesíku za školou, kde byla vybudována malá naučná stezka a na úplný závěr jsme pověsili  vyrobenou ptačí budku. Připravil nám ji děda Honzíka Zeleného z Opatovic. Děkujeme mnohokrát.

Den se nám vydařil a spokojeně jsme se rozešli domů s dobrým pocitem vykonané práce.