Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Výlov Katlova

Vloženo: 5. listopadu 2010

žáci 4. a 5. ročníku, tř. uč.

 

Výlov rybníka Katlova

     Dne 4. listopadu jsme místo vyučování ve škole šli  na výlov rybníka Katlov. Šli jsme polní cestou okolo hřbitova, Pohana, Katlůvka až jsme přišli na hráz Katlova. Po cestě jsme plnili různé úkoly s kompasem a poznávali stromy a keře.

     Na hrázi Katlova jsme pozorovali rybáře, jak z loviště vytahovali pomocí podběráků a sítě ryby a dávali je do kádí. Viděli jsme různé druhy ryb, např. sumce velké, štiku obecnou, nejvíce však kaprů obecných, perlíny ostrobřiché, tolstolobece pestré, amury bílé, okouny říční a ostroretky stěhovavé.

     Nejvíce se nám líbilo, že jsme mohli až úplně k lovišti. Paní učitelka měla strach, aby tam někdo nespadl, ale to se nestalo.

     Vraceli jsme se okolo půl jedenácté zpět do Janovic ke škole. Cestou jsme hráli různé hry a soutěže.

     Výlet se všem líbil a těšíme se, že za dva roky se tam určitě podíváme zas.

                                                                   Vašek Svoboda, Boris Bednář, Lukášek Kafka

 

 

 

Výlov Katlova

     4. listopadu jsme šli místo vyučování na výlov Katlova, který se loví jednou za dva roky.

Cestou jsme viděli jiné dva rybníky, které se jmenovaly Pohan a Katlůvek.

     Když jsme dorazili na Katlov, viděli jsme loviště plné ryb. Páni rybáři měli plné ruce práce, lovili podběráky ryby ze sítě. Někteří rybáři byli na lodičce, ale někteří byli přímo v té ledové vodě, brrr.Když nás paní učitelka vzala dolů k lovišti, mohli jsme si prohlédnout ryby zblízka. Bylo jich tam mnoho, ale nejvíce nás zaujal sumec velký, který vážil 47 kg.

     Také p. učit. k nám zavolala jednoho rybáře a ten nám vyprávěl o rybách, ukazoval nám je  a také říkal, kolik se asi vyloví ryb. Nakonec jsme se dozvěděli, že se vylovilo 18 000 kg ryb a že ulovení kapři putovali na sádka do Opatovic, kde je budou prodávat na Vánoce.

     Na zpáteční cestě jsme si povídali o této těžké a namáhavé práci rybářů. Plnili jsme také úkoly na trase, hráli hry a soutěžili. Cesta nám uběhla a my byli opět ve škole.

     Tento den se nám moc líbil.

                                                  Eliška, Deniska, Pavlínka a ostatní žáci 4. a 5. ročníku

Galerie